منوی اصلی
همایشها و سمینارها
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 843
بازديدکنندگان امروز: 187
کل بازديدکنندگان: 2515710
بازديدکنندگان آنلاين: 12
زمان بارگزاري صفحه: 0.8268 ثانيه
استراتژی بیمارستان

 امروزه اکثر سازمان ها سعی دارند تا با استفاده از برنامه ریزی استراتژیک و تدوین استراتژی های مناسب دور نمایی از آینده را ترسیم کنند. استراتژی را می توان راه و روش تحقق مأموریت سازمان تلقی نمود به گونه ای که از این راه سازمان عوامل خارجی( فرصت ها و تهدیدها ) و عوامل داخلی( قوت ها و ضعف ها) را بررسی و شناسایی کرده و از قوت ها ی داخلی و فرصت های خارجی به درستی بهره برداری نموده و از تهدیدها ی خارجی نیز بپر هیزد.

در بررسی استراتژیها  درباره انتخاب  استراتژی هایی بحث می شود  که می توان بدان وسیله به بهترین شکل ممکن مأموریت سازمان را  تحقق بخشید. توجه همزمان  به مأموریت سازمان و استراتژی ها و بررسی اطلاعات داخلی و خارجی سازمان مبنایی به دست می دهد  که میتوان بر اساس آن استراتژی های قابل اجرا را شناسایی و مورد ارزیابی قرار داد. استراتژیها باعث می شوند که سازمان با طی مراحل تدریجی از حالت کنونی خود پا را فراتر گذاشته و به جایگاه مورد نظر در آینده  دست یابد.

ضرورت تدوین برنامه ریزی استراتژیک بیمارستان:

 با توجه به اینکه بیمارستان نکویی هدایتی فرقانی یکی از بیمارستان های بزرگ قم محسوب می شود و به دلیل اهمیت خاصی که در تأمین سلامتی و درمان دارد لازم است که از شیوه های مدیریت علمی برای بهبود مستمر خدمات و جلب رضایت مشتریان خود بهره گیرد. یکی از این موضوعات مدیریتی تدوین برنامه ریزی استراتژیک است که سمت و سوی سازمان را جهت  داده و بیمارستان را در مسیر اصلی خود هدایت می کند. از طرفی در ارزشیابی نوین بیمارستانها که با عنوان اعتباربخشی و توجه به کیفیت خدمات و رضایت مشتریان  مطرح است داشتن برنامه ریزی استراتژیک مبنای اصلی اخذ امتیاز برای بیمارستان محسوب  می شود. لذا جهت حفظ منافع مشتریان بیمارستان به خصوص کارکنان که زحمت زیادی برای ارائه خدمات مطلوب به بیماران متحمل می شوند در صورت نداشتن برنامه ریزی استراتژیک و اخذ امتیاز پایین در انگیزش و عملکرد  آنان نیز تأثیر منفی برجای می گذارد.

شیعیان دیگر هوای نینوا دارد حسین
روی دل با کاروان کربلا دارد حسین

از حریم کعبۀ جدّش به اشکی شست دست
مروه پشت سر نهاد امّا صفا دارد حسین

ویژه مراجعین و همراهان
  • آموزش  پس از ترخیص فرم ها و فرآیندها IPD


    ویژه بیماران ویژه پرسنل قسم المرضی الدوّلی
نظرسنجی
هنگام مراجعه به مرکز فرقانی کدام خدمت را مطلوب تر ارزیابی می نمایید؟

خدمات درمانی
خدمات پاراکلینیکی
خدمات اداری مالی
خدمات هتلینگ

پیوندها