منوی اصلی
همایشها و سمینارها
آمار بازدید کنندگان
بازديدکنندگان اين صفحه: 9191
بازديدکنندگان امروز: 188
کل بازديدکنندگان: 2515711
بازديدکنندگان آنلاين: 12
زمان بارگزاري صفحه: 0.7488 ثانيه
واحد آمار
واحد آمار:

آمار بيمارستاني منعكس كننده كليه فعاليتهاي مراكز درماني مي‌باشد و به دو قسمت آمارهاي پزشكي و بهداشتي تقسيم مي‌شود. كه هر كدام بيانگر گروهي از اطلاعات قابل استناد هستند.

آمار بيمارستاني اگر به گونه‌اي صحيح جمع‌آوري شود و توسط كارشناسان فن مورد تجزيه و تحليل قرار گيرد منشاء بسيار مهمي براي ارزيابي وضعيت بيمارستان و وسيله نظارتي مفيدي در دست مديران مي‌باشد. ارزيابي صحيح و آناليز درست اطلاعات جمع‌آوري شده راهگشايي براي بهتر نمودن وضعيت پزشكي و بهداشتي مراكز بهداشتي و درماني مي‌باشد.

 

واحد مکاتبات قانوني:

اين واحد مسئول پاسخگويي به کليه مکاتباتي است که از سازمانها و نهادهاي مختلف مانند پزشکي قانوني، نظام پزشکي ، بيمه ها، ثبت احوال و... به بيمارستان مي رسد و مرتبط با پرونده پزشکي است .

 

واحد كدگذاري:

هدف از تخصيص شماره رمز يا كد، تعيين تشخيص و تفكيك موضوعات مورد بررسي از يكديگر و سهولت مراجعه به اطلاعات و ارائه آمارهاي مختلف مي‌باشد. وجود كتاب ICD منجر به هماهنگي روش اجرايي طبقه بندي بيماريها و روشهاي درماني در كشورهاي متعدد و انجام كدگذاريها، راه موثري جهت طبقه‌بندي مدارك پزشكي براساس تشخيص‌هاي داده شده و درمانهاي انجام يافته براي بيماران، بازنگري مراقتبهاي بهداشت، وصول به مدارك پزشكي بطور سريع و در كوتاه مدت، تحقيق و پژوهش در زمينه بيماريها و درمان آنها و دستيابي به آمارهاي بهداشتي و حياتي در يك مركز درماني مي‌باشد. از همه مهمتر اينكه با بكارگيري صحيح سيستم‌هاي كدگذاري، اطلاعات بسيار گسترده و با ارزشي در زمينه‌هاي مختلف آموزشي علوم پزشكي و پيراپزشكي بدست خواهد آمد. انجام اقدامات فوق منجر به بهبود شرايط بهداشتي محيط، جلوگيري و كنترل بيماريها، هماهنگي و توسعه تحقيقات پزشكي- زيستي و بهداشتي و طرح‌ريزي و اجراي برنامه بهداشتي مي‌گردد. طي نمودن مراحل تعالي در بهداشت در گرو اجراي مواردي همانند پايه‌گذاري استانداردهاي بهداشتي براي موارد بيولوژيكي و دارويي، دستورات بهداشتي بين‌المللي، طبقه‌بندي علتهاي مرگ و مير و جمع‌آوري و انتشار اطلاعات آماري بهداشتي است.

شیعیان دیگر هوای نینوا دارد حسین
روی دل با کاروان کربلا دارد حسین

از حریم کعبۀ جدّش به اشکی شست دست
مروه پشت سر نهاد امّا صفا دارد حسین

ویژه مراجعین و همراهان
  • آموزش  پس از ترخیص فرم ها و فرآیندها IPD


    ویژه بیماران ویژه پرسنل قسم المرضی الدوّلی
نظرسنجی
هنگام مراجعه به مرکز فرقانی کدام خدمت را مطلوب تر ارزیابی می نمایید؟

خدمات درمانی
خدمات پاراکلینیکی
خدمات اداری مالی
خدمات هتلینگ

پیوندها